The Know-WOW Company

Novinky

Výroba elektrod – snadno a rychle

menuMenu

Výroba elektrod – snadno a rychle

Také Vám připadá příprava výroby elektrod pro elektroerozivní hloubení velmi časově náročná? Máte pocit, že Vaši konstruktéři tráví mnoho času odvozováním tvaru elektrod z modelu? A co následné programování obrábění, nezatěžuje zbytečně Vaše techniky stále se opakujícími úlohami pro naprogramování podobných tvarů elektrod?

Pokud Vás trápí podobné otázky, tak Vám představíme jedno řešení od společnosti OPEN MIND, které by mohl být zajímavé i pro Vás. Tento CAM výrobce vyvinul inovativní modul hyperCAD®-S Electrode pro automatizaci návrhu a výroby elektrod pro EDM hloubící stroje.

Modul hyperCAD®-S Electrode umožňuje rychlé navrhování elektrod pro hloubení. Díky praktickému, intuitivnímu a automatizovanému procesu modulu mohou uživatelé jednoduše odvodit své elektrody ze stěn a tvarů, které mají být elektroerozivně hloubeny. Tento proces je nyní velmi rychlý a nejsou zde vyžadovány žádná vyšší odborné dovednosti.

Cílová geometrie jako podklad

Proces odvození elektrody jednoduše začíná označením ploch, které mají být elektroerozivně hloubeny. NC programátor si je vybírá a CAD software automaticky prodlužuje plochy elektrody podle potřeby a následně doplňuje polotovar a držák z předem nadefinované knihovny. Modul je vhodný jak pro objemové modely, tak i pro plošné modely, a geometrie pro odvození může být vybrána buď pomocí stěn, nebo obrysu. Případné otvory v geometrii jsou automaticky uzavřeny a hyperCAD®-S také vypočítává minimální vzdálenost žeber, kontroluje minimální odstup od neobráběných ploch dílu a případně optimalizuje úhlové natočení elektrody C pro minimalizaci velikosti polotovaru elektrody. Všechna technologická data, jako je jiskrová mezera, velikost polotovaru, polohová reference a obarvené plochy dle technologického využití, jsou automaticky přeneseny do systému hyperMILL® pro následné vytvoření programu pro obrobení elektrody.

Výroba elektrod - modul hyperCAD®-S Electrode

Výroba elektrod - modul hyperCAD®-S Electrode

Bezproblémový přenos do CAM systému

Elektrody navržené v hyperCAD®-S jsou pak přímo přeneseny do CAM systému pro další zpracování. Uživatel jednoduše vybere příslušnou elektrodu a zahájí její programování. Pro toto je k dispozici samostatné dialogové okno, kde jsou uvedeny předpřipravené operace uložené v makrech pro programování frézování elektrody. Samotné operace dokáží přebírat mnoho údajů pro strategie z již vytvořeného modelu elektrody, a jakmile jsou doplněny všechny údaje, hyperMILL® automaticky vygeneruje seznam příslušných operací pro vlastní obrábění. Vytvoření NC programu se tak stává rychlou a jednoduchou záležitostí.

Máte-li zájem o snadnou tvorbu elektrod, obraťte se na nás a najdeme společné řešení.